Jindřich Polák 100

Průřez tvorbou scenáristy a režiséra Jindřicha Poláka

Sekce: Výstavy

  • Pro rodinu s dětmi

420 min

čtvrtek 29. 05.
10:00 - 17:00

Vzdělávací komplex UTB U18
pátek 30. 05.
10:00 - 17:00

Vzdělávací komplex UTB U18
sobota 31. 05.
10:00 - 17:00

Vzdělávací komplex UTB U18
neděle 01. 06.
10:00 - 17:00

Vzdělávací komplex UTB U18
Celkem 7 projekcí
Zobrazit vše

Vzdělávací komplex UTB, Galerie U18

Jedním z důležitých témat filmového a doprovodného programu letošního Zlín Film Festival budou i nedožité 100. narozeniny scenáristy a režiséra Jindřicha Poláka.
Průřez tvorbou i osobnost Jindřicha Poláka představí unikátní výstava „Jindřich Polák 100“ v budově G18 Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, jejíž součástí budou nejen fotografie ze známých filmů pro děti, ale také artefakty z těchto filmů a kostýmy zapůjčené z Barrandov Studia.

V úterý 3. června od 17:00 se v galerii budovy G18 uskuteční také vzpomínková beseda, jejímiž hosty budou Pavel Zedníček, Zuzana Poláková (manželka Jindřicha Poláka) a Petr Tichý (generální ředitel Barrandov Studia). Besedu povede filmový historik a publicista Jan Lukeš. Hosté kromě jiného vzpomenou také nedožité 120. narozeniny Jana Wericha, se kterým Jindřich Polák spolupracoval na natáčení filmů s panem Tau. Fotografie z jejich natáčení i samotných filmů budou součástí zmiňované výystavy.

Filmový program Zlín Film Festivalu v rámci jedné ze svých sekcí připomene tvorbu scenáristy a režiséra Jindřicha Poláka uvedením filmů Nebeští jezdci, několika dílů kultovního seriálu Návštěvníci a Poplachu v oblacích (filmu ze seriálu Pan Tau).

FILMFEST, s.r.o.
Zlín Film Festival - mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně je organizován
společností FILMFEST, s. r. o., se sídlem Filmová 174, 760 01 Zlín, ČR. - Nastavení cookies

Made by ZLINFEST