Od 15 let
Náctiletí
Komedie
Rodina
Přátelství
Správná rozhodnutí
Romance
|

Důkaz muže (2018)

Sekce: Mezinárodní soutěž celovečerních filmů pro mládež

Režie: Jim Loach, USA, 2018, 100 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

so | 25.05 | 17:00 | Golden Apple Cinema 6

po | 27.05 | 17:20 | Golden Apple Cinema 2

Píše se rok 1976. Newyorčan Bobby (14) má kromě nadváhy i problémy se sebevědomím. Se začínající létem a brigádou u jezera Rumson v severní části státu New York se vydává na náročnou cestu transformace v muže. Drama příběhu má kořeny v eskalujícím napětí mezi místními a gangem, v jehož čele je citově narušený bývalý voják Willie. Gang nemůže vystát každoroční letní návštěvníky jezera a z outsidera Bobbyho a jeho nejlepší kamarádky Joanie si udělají snadné terče. Bobbyho svět prochází mnoha změnami, stejně jako jeho vztah s rodinou a kamarády. Chlapec hledá útěchu a rady do života u samotářského doktora Kahna, jež je mu „druhým otcem“. Jejich vzájemný vztah se odráží nejen v přeměně hocha v uvědomělého mladého muže, ale i ve faktu, že samotný Kahn nečekaně získává důvěrníka a přítele, jež mu pomáhá vyrovnat se s vlastními životními ztrátami.

ZeměUSA
Rok2018
Délka100 min.
Věková skupina15
JazykAngličtina
TitulkyČeské
RežieJim Loach
NámětRobert Lipsyte
ScénářDavid Scearce
KameraDenson Baker
HudbaIlan Eshkeri, Tim Wheeler
StřihDany Cooper
KontaktGreat Point Media
HrajíBlake Cooper, Donald Sutherland, Judy Greer, Luke Wilson, Liana Liberato, Danielle Rose Russell, Beau Knapp, Sam Keele
Jim Loach Režisér z Velké Británie. Studoval filozofii na londýnské University College. Během působení v TV prostředí se začal věnovat režii. Věnuje se především seriálové TV tvorbě. Debutoval oceňovaným celovečerním snímkem Prázdná kolébka (Oranges and Sunshine, 2011), později režíroval drama Důkaz muže (Measure of a Man, 2018).