Pro studenty a dospělé
|

Zlín, město filmu

Sekce: Zlín Industry Days

Délka: 165 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

so | 03.06 | 14:00 | Kongresové centrum

14.00-16.45, Kongresové centrum, Malý sál

Blok prezentací mapujících možnosti natáčení ve zlínském regionu a ohlédnutí do slavné historie prostřednictvím moderních technologií.

Časový harmonogram:
14.00 - 14.45 Filmové pobídky a dotační programy
14.45 - 15.00 Coffee break

15.00 - 15.45 Servisní a produkční filmové společnosti
15.45 - 16.00 Coffee break

16.00 - 16.45 Kudlovské ateliéry a jejich lidé. Dějiny zlínského studia v datech, mapách a
příbězích

Prezentace představí:
1) databázi osob, filmů, společností, techniky, událostí či filmových ocenění, které jsou s ateliéry spojené
2) webovou aplikaci, jejíž uživatelé si mohou číst v příbězích z dějin ateliérů, nebo si mohou z nabídnutých dat takové příběhy sami utvářet.
Provoz filmových ateliérů na Kudlově byl zahájen v roce 1936. Ateliéry fungovaly během několika velmi odlišných politických režimů. Jsou důležitou součástí dějin reklamní filmové tvorby, školních filmů, krátkometrážní i celovečerní tvorby pro děti, loutkových, trikových a kreslených filmů, cestopisů, dokumentární tvorby i instrukčních snímků. Významnou součástí jejich provozu byly i filmové laboratoře. Zaměstnány zde byly stovky lidí různých profesí. Je možné spletitou, bohatou a mnohdy dramatickou historii tohoto místa zprostředkovat srozumitelným způsobem? Je možné ji nabídnout pro poznávání současně studentům, zájemcům o kulturní a průmyslovou historii Zlína i profesionálním historikům?
Projekt podpořený Technologickou agenturou ČR realizuje tým Ústavu filmu a audiovizuální kultury Masarykovy univerzity ve spolupráci se společností FILMFEST a kreativní agenturou Little Greta.


Vstup volný, bez předchozí registrace.
Jazyk: čeština

Délka165 min.
Věková skupinaPro studenty a dospělé