Od 15 let
Zaostřeno na dokumenty
Vzlety a pády dospívání
|

Budoucnost (2021)

Sekce: Soutěž celovečerních evropských dokumentů pro mladé publikum

Režie: Pietro Marcello, Francesco Munzi, Alice Rohrwacher, Itálie, 2021, 105 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

| 02.06 | 18:30 | Golden Apple Cinema 3

Bojíte se více minulosti, nebo budoucnosti? Jak důležité je pro vás vzdělání? A jak se díváte na dospělé? Trojice uznávaných italských režisérů natočila poutavou a nadčasovou reportáž s mladými lidmi ve věku od 15 do 20 let. Dokument zkoumá stav mysli mladých lidí v Itálii a hledá odpověď na to, jak si chlapci a dívky představují svou budoucnost. V sérii rozhovorů natočených během cesty po Itálii se setkávají s teenagery, kteří mluví o místech, kde žijí, o svých snech, očekáváních, touhách i obavách. Zpovídají mladé obyvatele velkých měst i provinčních vesnic od severu k jihu. Pronikavý portrét jedné generace nastavuje zrcadlo i dospělým. Vybízí k tomu, abychom přemýšleli nad svou rodičovskou i společenskou rolí. Tvůrci se inspirovali velkými investigativními televizními pořady 60. a 70. let renomovaných režisérů Maria Soldatiho a Luigiho Comenciniho, z nichž ve filmu uvidíme několik ukázek.

ZeměItálie
Rok2021
Délka105 min.
Věková skupina15
JazykItalština
TitulkyAnglické, České
Režie Pietro Marcello, Francesco Munzi and Alice Rohrwacher
Námět Pietro Marcello, Francesco Munzi and Alice Rohrwacher
Scénář Pietro Marcello, Francesco Munzi and Alice Rohrwacher
Kamera Ilyà Sapeha
Hudba Marco Messina and Sacha Ricci
Střih Aline Hervé
Kontakt The Match Factory
Pietro Marcello Filmoví tvůrci z Itálie. Marcello vystudoval malbu, Munzi politické vědy a režii, Rohrwacher klasickou literaturu. Režírují krátké i celovečerní hrané i dokumentární snímky, oceňované a uváděné na mezinárodních festivalech. Jejich společným počinem je dokument Budoucnost (Futura, 2021).
Francesco Munzi Filmoví tvůrci z Itálie. Marcello vystudoval malbu, Munzi politické vědy a režii, Rohrwacher klasickou literaturu. Režírují krátké i celovečerní hrané i dokumentární snímky, oceňované a uváděné na mezinárodních festivalech. Jejich společným počinem je dokument Budoucnost (Futura, 2021).
Alice Rohrwacher Filmoví tvůrci z Itálie. Marcello vystudoval malbu, Munzi politické vědy a režii, Rohrwacher klasickou literaturu. Režírují krátké i celovečerní hrané i dokumentární snímky, oceňované a uváděné na mezinárodních festivalech. Jejich společným počinem je dokument Budoucnost (Futura, 2021).