Od 15 let
Zaostřeno na dokumenty
Děti v nouzi
|

Alis (2022)

Sekce: Soutěž celovečerních evropských dokumentů pro mladé publikum

Režie: Clare Weiskopf, Nicolás van Hemelryck, Kolumbie, Chile, Rumunsko, 2022, 84 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

čt | 01.06 | 14:00 | Golden Apple Cinema 4

„Zavřete oči a představte si Alis, patnáctiletou spolužačku. A teď mi řekni její příběh…“ Tak začíná dokument z kolumbijského útulku pro dospívající dívky. Režiséři požádají skupinu teenagerek, aby zavřely oči a představily si životní příběh fiktivní spolužačky jménem Alis. Stejně jako ony, i Alisin příběh začíná v nemilosrdných ulicích Bogoty, kde se dívky snaží přežít. Alis se stává jejich prázdným plátnem, projekcí jejich minulých já. Snímek citlivým způsobem ukazuje, jak se počáteční fikce dívek začíná prolínat s realitou a jak jim tato vzdálenost poskytuje možnost na chvíli vystoupit ze sebe sama a vidět své vlastní zkušenosti z jiné perspektivy. Dvojice uznávaných režisérů přináší jedinečný pohled do světa dívek, které se bez ohledu na to, jak tvrdě s nimi život zacházel, nevzdávají a jsou připraveny prolomit kruh násilí a bojovat za lepší budoucnost.

ZeměKolumbie, Chile, Rumunsko
Rok2022
Délka84 min.
Věková skupina15
JazykŠpanělština
TitulkyAnglické, České
Režie Clare Weiskopf, Nicolas van Hemelryck
Námět Tatiana Andrade, Anne Fabini, Gustavo Vasco, Clare Weiskopf, Nicolás van Hemelryck
Scénář Tatiana Andrade, Anne Fabini, Gustavo Vasco, Clare Weiskopf, Nicolás van Hemelryck
Kamera Helkin René Díaz G.
Hudba Miguel Mirandam José Miguel Tobar
Střih Gustavo Vasco, Anne Fabini
Kontakt Latido Films
Hrají Paula Yeraldine Gutiérrez Sánchez, Linda Sofía Rodríguez Ávila, Yulieth Natalia Parra Cardoso, Derly Carolina Cristancho
Clare Weiskopf Dokumentaristé a producenti z Kolumbie. Weiskopf má profesionální zázemí v žurnalistice a věnovala se sociálním tématům, van Hemelryck v architektuře a fotografii, která byla mezinárodně vystavována. Společně založili distribuční a promo agenturu DOCCO a režírovali oceňované celovečerní dokumenty Amazona (2016) a Alis (2022).
Nicolás van Hemelryck Dokumentaristé a producenti z Kolumbie. Weiskopf má profesionální zázemí v žurnalistice a věnovala se sociálním tématům, van Hemelryck v architektuře a fotografii, která byla mezinárodně vystavována. Společně založili distribuční a promo agenturu DOCCO a režírovali oceňované celovečerní dokumenty Amazona (2016) a Alis (2022).