Od 10 let
Pro dobrou náladu
Literární adaptace
Dobrodružství nade vše
|

To je hustý, kámo (2023)

Sekce: Mezinárodní soutěž celovečerních filmů pro děti do 10 let

Režie: Stefan Westerwelle, Německo, 2023, 95 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

po | 05.06 | 10:50 | Golden Apple Cinema 1
Delegace: Stefan Westerwelle

út | 06.06 | 11:30 | Golden Apple Cinema 6

Desetiletý Finn je pendlující dítě. Od té doby, co se jeho rodiče rozvedli, přejíždí mezi svými dvěma domovy vlakem. A cítí se osamělý a zapomenutý. Na své první cestě bez doprovodu je ve vlaku okraden drzým týpkem. Nemá batoh ani mobil, a už vůbec ne lístek na vlak. Průvodčí jej vysadí na nejbližší stanici a předá dvěma bláznivým policistům. Když jej z nádraží odvážejí, Finn se při náhodné dopravní potyčce seznámí s energickou dvanáctiletou Jolou. Začíná dobrodružný výlet na ukradeném traktoru k Baltskému moři. Děti samozřejmě hledá policie, a tak se musejí skrývat a vymýšlet nejrůznější léčky. Překonají nebezpečné nástrahy, potkají mnoho zajímavých lidí, a hlavně poznají samy sebe. Laskavá a vtipná roadmovie pro celou rodinu o hledání odvahy a sebevědomí je adaptací stejnojmenného oceňovaného románu Martina Musera. Film uvádíme ve světové premiéře.

ZeměNěmecko
Rok2023
Délka95 min.
Věková skupina10
JazykNěmčina, Polština
TitulkyAnglické, Simultánní překlad do češtiny
Režie Stefan Westerwelle
Námět Adapted from the novel by Martin Muser
Scénář Klaus Döring, Andrian Bickenbach, Stefan Westerwelle
Kamera Martin Schlecht
Hudba Stefan Maria Schneider
Střih Michael Münch
Kontakt The Playmaker Munich
Hrají Miran Selcuk, Lotte Engels, Leslie Malton, Joachim Foerster, Gisa Klake, Heiko Pinkowski, Ekrem Bpóra Mirja Boes, Felix von Manteuffel
Stefan Westerwelle Německý scenárista a režisér. Absolvoval Akademii mediálních umění v Kolíně nad Rýnem. Režíroval thriller Přijít o rozum (Lose Your Head, 2013), rodinný film Matti a Sami: Lež má krátké nohy (Matti und Sami, 2018) či romantický taneční snímek Tanec v srdci (Into the Beat – Dein Herz tanzt, 2020).