Od 15 let
Dramaturgové doporučují
Kanada válí
Vzlety a pády dospívání
Láska nebeská
Ze světových festivalů
Queer
|

Na věky věků (2022)

Sekce: Mezinárodní soutěž celovečerních filmů pro mládež od 15 let

Režie: Sarah Watts, Mark Slutsky, Kanada, 2022, 96 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

čt | 01.06 | 20:00 | Golden Apple Cinema 6

| 02.06 | 17:30 | Golden Apple Cinema 6

Po náhlé smrti svého otce odjíždí Jamie žít se svými příbuznými, kteří jsou oddanými členy náboženské společnosti Svědků Jehovových. Dcera odpadlice od víry je komunitou brána na milost, pokud se opět ona sama začlení mezi věřící. Na setkání potkává okouzlující dívku Marike, jejíž rodina patří mezi vysoce postavené členy společenství. Od prvního pohledu obě propadají silnému citu, který však musí před všemi skrývat. Navzdory všem příkazům a zákazům své víry se jejich vztah soustředí jen na vzájemnou lásku, která se však stává zdrojem napětí a nevyhnutelného odsouzení. Citlivé queer drama z 90. let minulého století mělo premiéru na newyorském festivalu Tribeca a je vyhledávaným titulem festivalových dramaturgů. Divákům zarezonuje vzpomínka na skvostné drama dánského režiséra Nielse Ardena Opleva Oddělené světy (2008), které rovněž usazuje příběh zakázané lásky do tajemného a zároveň atraktivního náboženského prostředí.

ZeměKanada
Rok2022
Délka96 min.
Věková skupina15
JazykAngličtina
TitulkyČeské
Režie Sarah Watts, Mark Slutsky
Scénář Sarah Watts, Mark Slutsky
Střih Amélie Labrèche
Kontakt The Film Collaborative
Hrají Anwen O´Driscoll, June Laporte, Liane Balaban, Deragh Campbell, Tim Campbell, Antoine Yared, Hasani Freeman
Sarah Watts Kanadští scenáristé a režiséři. Slutsky natočil krátké snímky Promiň, rabi (Sorry, Rabbi, 2011), Nikdy nic nebylo (Never Happened, 2015) či Poslední nabídka (Final Offer, 2018) a působí i v oblasti gamingu. Wattsová pracuje také jako sportovní textařka a editorka. Drama Na věky věků (Tu peux vivre éternellement, 2022) je jejich celovečerním debutem.
Mark Slutsky Kanadští scenáristé a režiséři. Slutsky natočil krátké snímky Promiň, rabi (Sorry, Rabbi, 2011), Nikdy nic nebylo (Never Happened, 2015) či Poslední nabídka (Final Offer, 2018) a působí i v oblasti gamingu. Wattsová pracuje také jako sportovní textařka a editorka. Drama Na věky věků (Tu peux vivre éternellement, 2022) je jejich celovečerním debutem.