Pro studenty a dospělé
|

Mlčeti zlato

Sekce: Divadlo

Délka: 120 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

| 02.06 | 19:00 | Kongresové centrum

19.00, Kongresové centrum Zlín

Autor: Eric Assous
Režie: Antonín Procházka
Hrají: Dana Morávková, Jan Čenský, Robert Hájek, František Skopal, Dominika Býmová, Ivana Korolová, Karolína Vágnerová

Gaspard a Clémence jsou ještě relativně mladí senioři s velmi slušným důchodem. Žijí v krásném bytě, a až na občasné drobné půtky, které jsou jen výrazem jejich temperamentu, je všechno, jak má být. Jejich syn Lucas se oženil s krásnou Manon a mají spolu malého syna Roberta, kterého rodiče čas od času hlídají. To vše až do dne, kdy před rodiči dojde mezi Lucasem a Manon k prudké hádce. Manon má totiž milence a odjíždí s ním na dovolenou.
Když oba mladí odejdou, dojde mezi manželskými partnery k debatě na téma co s nimi dál. Má se Lucas rozvést? Gaspard je pro, Clémence proti. Netrvá to dlouho, názory se vyměňují stále rychleji, až dojde k jisté verbální nešikovnosti a na světlo vyplouvají dlouho pečlivě zasunutá tajemství. Šok, úžas, ohromení.....
Určitým věcem je vždy moudré se vyhnout. Ne každá pravda je hezká a může ublížit.Tak proč s ní chodit ven.

"Hra Mlčeti zlato byla krásná, už když jsme si ji poprvé přečetli. A to obsazení je opravdu půvabné. Máme dvě úžasné alternované snachy, dva úžasné syny, s Honzou Čenským se máme moc rádi… Co více si přát," svěřuje se Dana Morávková. Její herecký manžel zas vyzdvihuje komediální prvky a potvrzuje, že se publikum bude opravdu bavit. "Dnes už není mnoho důvodů, proč by se lidé mohli zasmát," dodává k tomu trochu vážněji představitel Gasparda.

Vstupné: 290 Kč

Délka120 min.
Věková skupinaPro studenty a dospělé