Všechny věkové kategorie
|

Radost tvořit - slavnostní vyhlášení vítězů

Sekce: Zábava

Délka: 120 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

po | 30.05 | 13:00 | Hotel Zlín

13.00, Hotel Zlín

Mezinárodní výtvarná soutěž dětí a mládeže se zrakovým postižením s názvem RADOST TVOŘIT je již 24 let pevnou součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu.

Tento společný projekt Zlin Film Festivalu a Speciálně pedagogického centra při Dětském domově, Mateřské škole, Základní škole a Praktické škole Zlín tak vzbuzuje zájem nejen mnoha osobností kulturního či politického života, ale především zachycuje jakýsi průřez dovedností dětí se zrakovým postižením a širokou veřejnost seznamuje s jejich specifickými výtvarnými projevy.

Děti i přesto, že jsou slabozraké, se zbytky zraku či nevidomé, mají velmi bohatou fantazii a s velkým úspěchem dokážou využít svých náhradních smyslů k vytvoření prací, nad kterými se mnohdy tají dech.

V letošním roce bylo vyhlášeno téma soutěže „SDÍLEJME SI, CO JE V NÁS“

Všechny zaslané práce posuzuje odborná porota, ve které v minulých letech zasedl také akademický sochař Bořek Zeman. Členy poroty jsou také specialisté na oční vady a pedagogové, kteří dokážou posoudit vytvořené dílo s ohledem na zrakové postižení autora.
Do letošní poroty zasedli opět výtvarník a malíř Josef Ruszelák, malířka, kreslířka a sochařka Taťána Havlíčková, dále výtvarnice Jarmila Sítníková, Mgr. Jana Gavendová, ředitelka Dětského domova, Mateřské školy, Základní školy a Praktické školy Zlín se Speciálně pedagogickým centrem (SPC) a speciální pedagožka Miroslava Urbánková.

Porota bude vybírat 10 „nejlepších“ prací z řad jednotlivců, ocení dva kolektivy a vybrány budou také 4 hlavní ceny v jednotlivých věkových kategoriích.
Současně budou vybráni autoři, kterým budou uděleny osobní ceny, které předávají významné osobnosti z politického a kulturního života. Každoročně je udělována Cena Zlínského kraje, předávaná hejtmanem, Cena primátora města Zlína, Cena radního Zlínského kraje pro školství, mládež a sport, Cena starosty města Otrokovice, Cena MVDr. Stanislava Mišáka pro mladého tvůrce Zlínského kraje. Loni byla opětovně udělena Cena Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých. A poprvé byla udělena Cena prezidenta festivalu.
Tradičně bývá udělována Cena Srdce – pro pedagoga, kterou předává PaedDr. Alena Gajdůšková.

Délka120 min.
Věková skupinaVšechny věkové kategorie