Pro studenty a dospělé
Film Industry
|

Kino za školou 2022 / Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově

Sekce: Zlín Industry Days

Délka: 420 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

ne | 29.05 | 09:00 | Kongresové centrum

9.00-16.00, Kongresové centrum, Malý sál

Sedmý ročník konference Kino za školou se zaměří na palčivé téma – dostupnost filmů ve školách a pro vzdělávací potřeby. Snímky v distribuční nabídce a v nabídce projektů jako je CineEd, Zlín Fest Screen je legální, nicméně stále chybí pestrá nabídka zejména českých filmů, které by bylo možné promítat bez omezení. Jakou roli v celém procesu má hrát stát? Jak pracovat s archivními filmy? Jak situaci vidí Národní filmový archiv a Státní fond kinematografie? Jaké filmy a ukázky by rádi využívali sami učitelé?
Filmová výchova se bez filmů neobejde. Součástí programu bude představení online platformy, která bude součástí plánované učebnice filmové a audiovizuální výchovy pro základní školy.
V rámci zahájení konference bude představena analýza výsledků sociologického průzkumu na českých základních školách a gymnáziích provedená výzkumným týmem pod vedením Terezy Czesany Dvořákové.

více na www.filmvychova.cz

Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu podporuje rozvoj oboru filmové a audiovizuální výchovy ve školách i volném čase. Zaměřuje se na koordinaci, osvětu a networking v oblasti FAV a systémové změny ve vzdělávací a kulturní sféře.
Kancelář Kreativní Evropa MEDIA informuje a poskytuje konzultace o možnostech, které nabízí program Evropské unie Kreativní Evropa MEDIA na podporu kinematografie a audiovizuálního průmyslu.

Vstup pouze pro akreditované filmové profesionály.
Jazyk: čeština, angličtina


Kategorie: Film Industry ,

Délka420 min.
Věková skupinaPro studenty a dospělé