Od 10 let
Skandinávská rapsodie
Zvířecí přátelé
Správná rozhodnutí
Týmová práce
Nadpřirozeno
Otcovství
Dospívání
Pohádka
Odvaha
|

Dračí princezna (2021)

Sekce: Mezinárodní soutěž celovečerních filmů pro děti

Režie: Anthony Roux, Jean-Jacques Denis, Francie, 2021, 74 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

so | 28.05 | 14:30 | Golden Apple Cinema 5

út | 31.05 | 13:00 | Golden Apple Cinema 2

Byl jednou jeden drak, který žil v jeskyni plné zlata. Ta jeskyně byla dobře ukrytá před lidmi, které mocný drak z hloubi duše nenáviděl. Jeho bohatství mu bylo radostí a potěšením. Neměl ho ale s kým sdílet. Proto se vydal za čarodějnicí s prosbou o pomoc. Rád by měl potomky. Čarodějnice mu ráda pomůže, ale má podmínku: Až draka přepadne zloba a hněv, přijde si čarodějnice pro druhou věc, kterou on nejvíce miluje. Drak se zdánlivě hloupou podmínkou souhlasí a z vajec se vyklubou tři dračí potomci. Jeden z nich vypadá jako lidská holčička. Drak jí dá jméno Štětinka. Dívčinka vyrůstá vedle svých dračích sourozenců a těší se lásce svého dračího otce, kterého bezpodmínečně miluje. Když holčička jednou v lese zachrání život princezně ze zámku, drak se na ni rozzuří a v tu chvíli přichází čarodějnice. Štětinka se tak dozvídá, že právě ona je tou druhou věcí, kterou drak miluje nejvíc, a rozhodne se otce opustit. Vydává se do světa lidí, kde poznává nejen zlobu a zášť, ale i přátelství a solidaritu.

ZeměFrancie
Rok2021
Délka74 min.
Věková skupina10
JazykFrancouzština
TitulkyAnglické, Simultánní překlad do češtiny
Režie Jean-Jacques Denis & Anthony Roux
Námět Anthony Roux
Scénář Anthony Roux
Kontakt Pulsar Content
Anthony Roux Jean-Jacques Denis Francouzský režisér a scenárista. Vystudoval školu vizuálního umění Gobelins v Paříži. Spolurežíroval animovaný seriál Dofus: Kerubovy poklady (Dofus: Aux trésors de Kerubim, 2013) či celovečerní animovaný snímek Dofus – Kniha 1: Julith (Dofus - Livre 1: Julith, 2015). Anthony Roux Francouzský režisér a scenárista, absolvent Akademie krásného umění v Tournai. Kromě filmů natočených s režisérem Jean-Jacques Denisem stál u zrodu seriálu Wakfu (2008, 2011, 2017).
Jean-Jacques Denis Jean-Jacques Denis Francouzský režisér a scenárista. Vystudoval školu vizuálního umění Gobelins v Paříži. Spolurežíroval animovaný seriál Dofus: Kerubovy poklady (Dofus: Aux trésors de Kerubim, 2013) či celovečerní animovaný snímek Dofus – Kniha 1: Julith (Dofus - Livre 1: Julith, 2015). Anthony Roux Francouzský režisér a scenárista, absolvent Akademie krásného umění v Tournai. Kromě filmů natočených s režisérem Jean-Jacques Denisem stál u zrodu seriálu Wakfu (2008, 2011, 2017).