Od 8 let
Rodina
Zvířecí přátelé
Týmová práce
Dětství
Dobrodružství
|

Supersestry! (2020)

Sekce: Mezinárodní soutěž celovečerních filmů pro děti

Režie: Arild Østin Ommundsen, Silje Salomonsen, Norsko, 2020, 77 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

po | 13.09 | 16:30 | Golden Apple Cinema, sál 4

Devítiletá Vega a její neposedná pětiletá sestra Billie se vydávají na noční výpravu norskými lesy. Dlouho očekávaný výlet s sebou nepřináší jen samá úžasná dobrodružství a pocity štěstí. Ve chvíli, kdy spadne tatínek do horské trhliny a s vyvrtnutým kotníkem se mu nepodaří vylézt ven, musí Vega a Billie sehnat pomoc. Cesta je pro ztracené dívky zpočátku velkým oříškem, ale díky kouzelným a tajemným setkáním v lese si nakonec svou misi skutečně užijí! Se strachy a obavami si statečně poradí a objeví své superschopnosti. Hlavně si jsou ale navzájem obrovskou oporou!

ZeměNorsko
Rok2020
Délka77 min.
Věková skupina8
JazykNorština
TitulkyAnglické, simul. překlad cz
Režie Silje Salomonsen, Arild Østin Ommundsen
Námět Silje Salomonsen, Arild Østin Ommundsen
Scénář Silje Salomonsen, Arild Østin Ommundsen
Kamera Arild Østin Ommundsen
Hudba Thomas Dybdahl
Střih Arild Østin Ommundsen, Reidar Ewing
Kontakt M-Appeal
Arild Østin Ommundsen Norský scenárista režisér. Je podepsán např. pod snímky Mongonland (2001), Příšerný čtvrtek (Monsterthursday, 2004), V říši divů (Eventyrland, 2013), Zatemněno (Now It’s Dark, 2018) či filmem Supersestry! (Tottori! Sommeren vi var alene, 2020), natočeným se Silje Salomonsenovou, která jím režijně debutovala.
Silje Salomonsen Norský scenárista režisér. Je podepsán např. pod snímky Mongonland (2001), Příšerný čtvrtek (Monsterthursday, 2004), V říši divů (Eventyrland, 2013), Zatemněno (Now It’s Dark, 2018) či filmem Supersestry! (Tottori! Sommeren vi var alene, 2020), natočeným se Silje Salomonsenovou, která jím režijně debutovala.