Od 15 let
Náctiletí
Zvířecí přátelé
Hudba
Správná rozhodnutí
Městský život
|

Limecrime (2020)

Sekce: Mezinárodní soutěž celovečerních filmů pro mládež

Režie: Seunghwan Lee, Jaewook Yoo, Jižní Korea, 2020, 82 min.

Hodnocení diváků:

VYBRAT DATUM ČAS A MÍSTO

po | 13.09 | 17:00 | Golden Apple Cinema, sál 5

Song-ju se v hudební výchově předvede jako skvělý raper, ale uznání přichází jen od spolužáků. Učitel mu dává nejhorší známku. Díky vystoupení získává Song-ju nového obdivovatele, který stejně jako on miluje hip-hop. Zatímco Song-ju pochází z chudší části města a jeho nejlepší přátelé jsou členové gangu, skvělý student Joo-yeon pochází z bohaté rodiny, která ho však nechává žít samotného jen ve společnosti jejich služebné. Přes odlišné životní podmínky se chlapci spřátelí a díky společné vášni založí hip-hopové duo nazvané Limecrime. Po několika úspěšných klubových vystoupeních se začínají prosazovat. Na jejich cestě vzhůru je však čekají překážky, a to zejména ze strany Song-juových přátel.

ZeměJižní Korea
Rok2020
Délka82 min.
Věková skupina15
JazykKorejština
TitulkyAnglické, české
Režie Seunghwan Lee, Jaewook Yoo
Námět Seunghwan Lee, Jaewook Yoo
Scénář Seunghwan Lee, Jaewook Yoo
Kamera Jaewook Yoo
Hudba Changmin Lee
Kontakt Cinema Dal
Hrají Minwoo Lee, Yoosang Jang, Yongjoon KimChoi, Woosung Jeong
Seunghwan Lee Na střední škole spolu vytvořili hip-hopové duo Limecrime. Oba pak vystudovali filmařinu a společně režírovali krátký snímek Skvělá noc (Such a Night, 2006). Každý se pak věnoval vlastní krátkometrážní tvorbě. Znovu se sešli u společného celovečerního filmu Limecrime (2020).
Jaewook Yoo Na střední škole spolu vytvořili hip-hopové duo Limecrime. Oba pak vystudovali filmařinu a společně režírovali krátký snímek Skvělá noc (Such a Night, 2006). Každý se pak věnoval vlastní krátkometrážní tvorbě. Znovu se sešli u společného celovečerního filmu Limecrime (2020).