Zlínský kraj

Zlínský kraj je oblíbenou turistickou destinací. Jsou v něm stavby mnoha slohů včetně jedinečného urbanistického komplexu funkcionalistické architektury z etapy rozkvětu firmy Baťa ve Zlíně.
Turisté sem rádi jezdí, aby si prohlédli zámek v Kroměříži se zahradami - památku UNESCO, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, areál ZOO ve Zlíně – Lešné či Baťův kanál. Kraj si získal renomé díky pořádání Dnů lidu dobré vůle na Velehradě, populárních folklórních, hudebních, filmových i divadelních festivalů, jízd králů i vyhlášených motoristických závodů, např. Barum Czech Rally Zlín. Kraj si vydobyl slogan „kouzlo rozmanitosti“.

"Vážení přátelé filmu, milí festivaloví hosté,
srdečně Vás vítám ve Zlínském kraji, kde se i v letošním roce můžeme těšit na jednu z nejtradičnějších a nejnavštěvovanějších akcí – na zlínský dětský filmový festival. Festival je úžasný v tom, že je pro každého člověka, který má rád fantazii, příběhy, humor, napětí i naději, protože to všechno s sebou nese dobrý film. Věřím, že se máme společně na co těšit! Přeji Vám krásné chvíle ve Zlínském kraji a budu velmi rád, když k nám zavítáte i kdykoliv jindy," Ing. Radim Holiš, hejtman.